Байерн (Мюнхен) започна с поражение 2021 година. Баварците загубиха с 2:3 от Борусия (Мьонхенгладбах) като гост в мач от 15-ия кръг в Бундеслигата. "Червените" поведоха с два гола чрез Роберт Левандовски (20-дузпа) и Леон Горетцка (26), но "жребчетата" направиха пълен обрат. Йонас Хофман (36,45) изравни с две попадения до почивката. Флориан Нойхаус вкара за крайното 3:2 в 49-ата минута.

Байерн остава лидер във временното класиране с 33 точки, докато Гладбах е седми с 24 точки.

Борусия (М) - Байерн 3:2, пълен обрат за "жребчетата"

Двубоят започва в 21:30 часа

За баварците това е първо поражение, след като води с два гола от десет години насам.

Байерн влезе в двубоя предпазливо. Притежанието на топката беше изцяло в полза на баварците, но голови положения липсваха.В 20-ата минута гостите получиха дузпа след наивна грешка на Флориан Нойхаус. Халфът докосна топката с ръка след центриране отдясно. Реферът гледа ситуацията с ВАР и реши да посочи бялата точка. Роберт Левандовски застана зад топката и вкара за 0:1 с безапелационен удар.

Снимка 512974

В 26-ата минута Байерн вкара втори гол. Леон Горетцка получи топката около центъра, направи двойно с Лирой Сане и напредна. Халфът нанесе силен удар, който не остави шансове на Ян Зомер за 0:2.

Малко след това Щиндъл поиска дузпа за игра с ръка на Мюлер, но съдията правилно прецени, че ръката на футболиста на Байерн е била прилепена до тялото, а и Щиндъл го уцели от съвсем близко разстояние.

Снимка 512971

Борусия обаче се върна в мача в 36-ата минута. Щиндъл изведе Хофман зад отбраната и халфът преодоля Нойер за 1:2.

"Жребчетата" продължиха да атакуват и в края на полувремето отново Щиндъл изведе Хофман зад отбраната. Халфът повтори упражението и изравни резултата. Останаха съмнения за засада, но ВАР показа, че такава няма.

Снимка 512975

В началото на второто полувреме Борусия направи пълен обрат. Никлас Зюле подари топката на Хофман, а той веднага намери Нойхаус. Последва мощен шут под гредата, който се оказа неспасяем за Нойер.

Байерн веднага опита да реагира. Силен удар на Кимих мина над гредата. В 65-ата минута удар от движение на Мюлер не намери целта.

Снимка 512981

Шест минути след това Кингсли Коман центрира в наказателното поле, където Левандовски с глава стреля над вратата.

В продължението на мача Мюлер нанесе силен удар, който рикошира в Гинтер, но топката мина опасно покрай вратата. Малко след това Гинтер изби от голлинията шут на Зюле.