Германският колос Байерн (Мюнхен) инкасира втора поредна загуба в Бундеслигата. Селекцията на Ханзи Флик допусна обрат срещу лидера в шампионата Борусия (Мьонхенгладбах) - 1:2. Баварците водеха в резултата до 60-ата минута след точен изстрел на Перишич, но след това бяха подчинени с голове на Бесебайни. Вторият падна от дузпа дълбоко в добавеното време. Така домакините са лидери в класирането, докато Байерн се смъкна до незавидното шесто място в таблицата.

Борусия (Дортмунд) разгроми Фортуна, Санчо и Ройс с по два гола

5:0 за рурци

Двубоят започна отлично за баварците, които пропиляха първа изгодна възможност в 9-ата минута. Тогава изстрел на Томас Мюлер премина покрай лявата греда на Ян Зомер. Последваха силни мигове и за Роберт Левандовски, но и полякът не разполагаше с нужната точност в своите удари.

В 20-ата минута Ханзи Флик трябваше да направи принудителна смяна. Корентен Толисо се контузи и на негово място се появи хърватската звезда Иван Перишич.

До паузата главен герой на "Борусия Парк" беше швейцарският страж на домакините, който с перфектни намеси отчая Йошуа Кимих и Томас Мюлер.

Байерн закономерно поведе в резултата след подновяването на играта. В 49-ата Мюлер намери с пас Перишич, който елегантно се завъртя и с много красив изстрел преодоля Зомер въпреки неговата намеса.

Едва след този гол домакините погледнаха малко по-смело към вратата на Мануел Нойер, макар и реални голови положения да нямаше.

В 60-ата минута обаче Борусия изравни чрез левия си бек Рами Бенсебайни, който бе оставен абсолютно сам в наказателното поле и засече с глава центриране от корнер на Йонас Хофман.

Снимка 456426

Източник: EPA/БГНЕС

В следващите минути Байерн бе по-активен, но Гладбах нанесе тежкия си удар при една контра в добавеното време на мача. Бранителите на гостите бяха хванати в крачка, Йошуа Кимих не се справи в опита си да изчисти и така се стигна до шпагат в наказателното поле на Хави Мартинес. Повторенията показаха, че ситуацията е доста спорна, но VAR не доведе до преразглеждане. Испанецът получи втори жълт картон, а от отсъдения наказателен удар Бенсебайни вкара втория си гол във вратата на Нойер за крайното 2:1.

БОРУСИЯ (МЬОНХЕНГЛАДБАХ) - БАЙЕРН (МЮНХЕН) 2:1

0:1 Перишич (49"), 1:1 Бенсебайни (60"), 2:1 Бенсебайни (90+2")

СТАДИОН: "Борусия Парк"

СЪДИЯ: Марко Фритц

БОРУСИЯ: Зомер, Бенсебайни, Елведи, Гинтер, Лайнер, Хофман, Закария, Бенес, Тюрам, Щиндъл, Плеа (резерви: Зипел, Емболо, Херман, Янтчке, Крамер, Нойхауз, Рафаел, Щробъл, Венд)

БАЙЕРН: Нойер, Кимих, Боатенг, Алаба, Дейвис, Горетцка, Толисо, Коман, Левандовски, Мюлер, Тиаго (резерви: Улрайх, Коутиньо, Кюзанс, Гнабри, Мартинес, Павар, Перишич)