Германският шампион Байерн няма победа в Бундеслигата повече от три седмици, но кулминацията на кризата, поне във вътрешния шампионат, е днешното поражение от Аугсбург с 0:1.

Това е четвърти пореден мач без победа за баварската машина, която изобщо не прилича на себе си.

Съвсем неочаквано, след убедителния старт на сезона, Байерн губи точки във вътрешното първенство, така че след три поредни равенства с Борусия Мьонхенгладбах, Унион Берлин и Щутгарт, сега дойде и първото поражение, за което основен виновник е Мергим Бериша с гол след час игра.

Мюлер призна: Левандовски ми липсва

"Стимът на Байерн сега е атрактивен"

Така Байерн падна на четвърто място с 12 точки от седем мача, три зад лидера Борусия Дортмунд, който победи Шалке 04 с 1:0 с гол на Юсуфа Мукуоко 11 минути преди края.

Байер Леверкузен и Вердер завършиха наравно 1:1, а Айнтрахт Франкфурт спечели с 3:1 като гост Щутгарт в днешните оставащи два мача от редовния кръг на германската Бундеслига.