Байерн (Мюнхен) победи с класическото 3:0 като гост Шалке 04 в мач от 5-ия кръг на Бундеслига. "Баварците" предложиха една от най-силните си продукции от началото на сезона и закономерно си тръгнаха с трите точки от "Фелтинс Арена".  Много силен мач изигра новото попълнение Хамес Родригес. Колумбиецът стартира сред титулярите и се отчете с гол, асистенция и спечелена дузпа.

В 25-ата минута Роберт Левандовски откри резултата от наказателен удар, Родригес покачи на 0:2 след още 4 минути игра. Крайният резултат фиксира Артуро Видал 75-ата минута.

Това бе четвърти успех на тима от Мюнхен от началото на сезона. "Баварците" излязоха на първо място във временното класиране с 12 точки преди останалите мачове от кръга. Шалке е 5-и с 9 пункта.

Официално: Мануел Нойер изигра последния си мач за 2017-а

"Това е ужасна новина!"

Байерн откри резултата в 25-ата минута с гол на Роберт Левандовски от дузпа. Наказателният удар бе отсъден след намеса на арбитъра чрез системата за видеоповторения, който сигнализира за игра с ръка на Налдо при центриране на Хамес.

Снимка 313436

Четири минути по-късно Мюлер открадна топката отляво и подаде към Толисо. Французинът намери Хамес, който бе оставен непокрит и с прецизен удар направи резултата 0:2. Това бе първи гол на колумбиеца за германския шампион.  Минута по-късно "кралскосините" можеше да върнат един гол, но при удар на Бургщалер, двама играчи на Байерн изчистиха топката от голлинията.

В началото на второто полувреме играчите на Карло Анчелоти опитаха с трети гол да решат всичко в срещата. В 51-ата минута само малшансът лиши Томас Мюлер от попадение, след като нападателят нацели гредата.

В 66-ата минута Бургщалер се озова на добра позиция фронтално срещу Улрайх, но стреля право в стража на Байерн, който започна като титуляр вместо претърпелия операция Мануел Нойер.  Малко след това пред Томас Мюлер се откри добра възможност, но от малък ъгъл шутира високо над вратата.

Снимка 313434

В 75-ата минута мюнхенският колос реши мача с трети гол. Хамес получи топката пред наказателното поле, финтира няколко защитници и пусна фин пас към Артуро Видал, който мушна топката във вратата на Ферман за 0:3.

В 88-ата минута Ралф Ферман демонстрира отличен рефлекс и изби удар от около десетина метра на Хамес Родригес. Колумбиецът засече перфектно центриране на Томас Мюлер. Така "баварците" си тръгнаха с класически успех от Гелзанкирхен.

Шалке - Байерн 0:3

0:1 Левандовски (25-дузпа)

0:2 Хамес (29)

0:3 Видал (75)