Байерн (Мюнхен) загуби с 0:2 от Борусия (Мьонхенгладбах) в мач от турнира "Ауди Къп". Срещата се игра на "Алианц Арена".

Това бе трета среща за баварците под ръкодството на Юлиан Нагелсман, който все още няма победа - две поражения и равенство. Младият наставник все още не може да разчита на почти всички свои основни футболист. Днес през второто полувреме в игра се появи Серж Гнабри.

Във 3-ата минута Байерн получи право да изпълни пряк свободен удар пред наказателното поле за нарушение срещу Малик Тилман. Чупо-Мотинг отправи удар, който Зипел спаси.

В 31-ата минута Зиркзее отне топката в наказателното поле от Байер. Нападателят отправи удар, който не намери целта от няколко метра. Малко след това Нианзу стреля с глава покрай вратата.

В началото на второто полувреме Нианзу увисна след едно центриране и позволи на Поулсен да стреля с глава, но над вратата.

В 58-ата минута Скали центрира отляв, а Ханес Волф бе оставен непокрит и не остави шансове на Рон-Торбен Хофман за 0:1.

Десет минути по-късно резерва Неманя Мотика получи пред наказателното поле и опита опасен удар, който след рикошет излезе в корнер. След неговото изпълнение се получи разбъркване, при което Крис Ричардс бе близо до изравнителен гол.

В 76-ата минута Хофман не се намеси добре при центриране отдясно. Топката попадна във Венцел, който със силен удар от малък ъгъл вкара за 0:2.

В 86-ата минута гол на Байерн бе отменен. Гнабри бе изведен сам срещу вратаря Зипел и мушна топката под плонжа му. Оказа се, че нападателят е бил в засада.