Байерн завърши 0:0 с РБ (Лайпциг) в дербито на 21-ия кръг на германската Бундеслига. Срещата беше много динамична и зрелищна, като през второто полувреме гостите дори потърсиха победата.

Мачът започна с тотален натиск на домакините, които направиха няколко пропуска. Владението на топката от тях достигна до 75%. Много активен отляво беше Алфонсо Дейвис, но подаванията му за малко не успяваха да достигнат до връхлитащ негов съотборник.

До почивката така и не падна гол. Това стана колкото благодарение на самоотвержената защита, толкова и заради липсата на шанс.

Снимка 465865

Източник: EPA/БГНЕС

През второто полувреме гостите станаха изключително опасни на контраатака. Положения имаше и пред двете врати. В 53-ата минута съдията посочи бялата точка за спъване на Левандовски след очевидна засада. Голмайсторът се нагласи да изпълнява дузпата, но след дълго разглеждане с ВАР, засада беше отсъдена.

Тимо Вернер направи огромен пропуск за гостите, когато получи топката сам пред Нойер, но не можа да уцели от воле вратата. Играчите на Лайпциг имаха още две идеални възможности, но ги пропиляха.

Леон Горецка направи най-големия пропуск, когато сам в ситуация като за дузпа стреля по земя, но Гулачи се отличи със страхотно спсяване.

В последните минути играчите от Лайпциг успяха с геройски усилия да не допуснат гол. Но и те имаха един добър шанс след бърза контра.

Снимка 465864

Така Байерн остана начело с 43 точки, РБ е на втора позиция с 42 точки. От равенството може да се възползва Борусия (Мьонх.), чийто мач днес беше отложен. Борусия има 39 точки.

Байерн: 1. Мануел Нойер, 5. Бенжамен Паварм, 17.Жером Боатенг, 27.Давид Алаба, 19.Алфонсо Дейвис, 32.Джошуа Кимих, 6. Тиаго, 25.Томас Мюлер, 18.Леон Горецка, 22.Серж Гнабри, 9. Роберт Левандовски,

Расенбал-Шпорт: 1. Петер Гулачи, 16.Лукас Клостерман, 5. Дайот Упамекано, 23.Марсел Халстенберг, 3. Анхелино, 27.Конрад Лаймер, 14.Тайлър Адамс, 7. Марсел Забитцер, 25.Дани Олмо, 18.Кристофър Нкунку, 11.Тимо Вернер