Байерн (Мюнхен) очаквано надигра Майнц 05 в двубой от четвъртия кръг на Бундеслигата.

Двубоят на "Алианц Арена" завърши при резултат 4:0. Точни в полза на победителите бяха Мюлер, Робен и Левандовски, разписал се на два пъти.

Шампионите търсеха задължителна победа днес, след като в предишния кръг паднаха от неудобния Хофенхайм, с което потънаха чак до срамното шесто място в таблицата. В същото време Майнц надви Байер (Леверкузен) и спечели първите си точки за сезона.

Хофенхайм победи Байерн (Мюнхен) с 2:0

Хофе поднесе изненадата в Германия, тресна Байерн (ВИДЕО)

Съперникът на Лудогорец в Лига Европа нанесе първа загуба на баварците

Напрежението в редиците на баварския колос се усеща и дори след победата 3:0 над Андерлехт в Шампионската лига можеше да се види, че атмосферата на стадион "Алианц Арена" не бе особено розова.

Майнц бе единственият отбор в Бундеслигата, който си е тръгвал непобеден при предишните си две визити тук.

Тази вечер обаче нищо подобно не се случи, като домакините решиха всичко в мача още в рамките на първото полувреме.

Томас Мюлер даде преднина на баварците след едва 11 минути игра, а още 12 по-късно и Ариен Робен бе точен, предвещавайки крайния победител в двубоя.

Изпадналият в немилост напоследък в Мюнхен - Роберт Левандовски прибави нов гол на сметката си за клуба, покачвайки на 3:0 след 51 минути игра. Отново той оформи оказалото се и крайно 4:0, 12 минути преди последния съдийски сигнал.

Това бе и последната подобна ситуация в мача, след края на който Байерн вече е под номер две във временното подреждане, при уговорката разбира се, че съперниците на тима не са изиграли срещите си от текущия кръг.