Отборът на Байерн (Мюнхен) победи с 3:0 тима на Хофенхайм в среща от 17-ия кръг на германската Бундеслига.

Головете за баварците отбелязаха Джамал Мусиала (18, 70) и Хари Кейн (90).

Срещата имаше особен емоционален заряд за домакините. Преди броени дни на 78-годишна възраст си отиде легендата на клуба и германския футбол Франц Бекенбауер. По този повод баварците излязоха със специални екипи, на които бе изписано с главни букви "DANKE FRANZ" (Благодарим, Франц).

Байерн не остави никакво съмнение в превъзходството си и стигна до гол след малко повече от четвърт час игра. Лаймер изпълни късо корнер и след няколко разигравания вляво от наказателното поле на гостите, топката се озова в краката на Джамал Мусиала, който светкавично навлезе в наказателното поле, стреля и след рикошет в гредата попадението стана факт.

Резултатът остана непроменен до 70-ата минута, когато Мусиала удвои. Той направи страхотен пробив в наказателното поле на гостите, преминавайки на финт през трима бранители наведнъж, намери Сане, който след това му върна подаването и матира за втори път вратаря Оливер Бауман.

В самия край на мача Кейн оформи крайния резултат, а с успеха Байерн събра 41 точки и изостава на 1 от лидера Байер (Леверкузен).

Официално: Ерик Дайър е футболист на Байерн (Мюнхен)