Рекордната покупка в историята на Байерн (Мюнхен) - Люка Ернандес, не се вписва в състава и най-вероятно ще бъде продаден, твърдят медиите в Германия.

Френският национал дойде на "Алианц Арена" през миналото лято от Атлетико (Мадрид) срещу 80 млн. евро. Ернандес бе титуляр отляво на отбраната при вчерашната победа с 2:1 над Борусия (Мьонхенгладбах) и се представи много под очакванията. Левият бек допусна прекалено много грешки, а през първото полувреме пропусна отличен шанс за гол, останал очи в очи с вратаря Ян Зомер.

24-годишният Ернандес не остана доволен, когато треньорът Ханзи Флик го смени в 62-ата минута. Статистиката обаче показа, че специалистът дори закъсня, защото Люка беше спечелил смехотворните 17% от своите единоборства.

По всяка вероятност във вторник срещу Вердер Алфонсо Дейвис ще се завърне като титуляр отляво на отбраната.

През този сезон Люка Ернандес често е преслеван от контузии и това може да е друга причина за слабото му представяне.

Шеф в Байерн: Ще продължим преговорите с Алаба по-късно

"Сега всички трябва да се съсредоточим върху спортните резултати"