Треньорът на Байерн (Мюнхен) Карло Анчелоти не скри радостта си от убедителната победа на неговия отбор над Арсенал с 5:1 в първи двубой от 1/8-финалите в Шампионска лига. В изказването му обаче пролича типичната за него сдържаност.

"Това беше много важен резултат. Бяхме компактни през цялото време на двубоя и показахме добро качество в атаката. Като цяло съм доволен", коментира италианския специалист.

"Проведохме много добър мач. Започнахме добре. Арсенал успя да изравни резултата, през първото полувреме имахме проблеми. След почивката всичко тръгна като по мед и масло и намерихме нужния баланс. Зарадва ме настройката за игра на момчетата.

Байерн (Мюнхен) остави Арсен Венгер да помечтае, но го разсъни с кофа ледена вода на "Алианц Арена"!

Баварската машина остави Венгер да помечтае, но го разсъни с кофа ледена вода на "Алианц Арена"!

5:1 за баварците, има ли смисъл от реванша?

Арсенал е винаги опасен, особено при контраатаки. През второто полувреме явно демонстрирахме физическо превъзходство. И мисля, че именно благодарение на това предимството ни беше толкова голямо. Арсен Венгер е много опитен футболист, но това е футбол. Той ще намери път да излезе от тази сложна ситуация. Това е само един мач и трябва да се гледа напред.

Имахме доста добри мачове и аз не бих могъл да кажа дали това беше най-добрата ни игра или не. Но това не беше финал и трябва да се играе реванш", завърши Анчелоти.

"През първото полувреме играхме много добре, но през второто бяхме направо сензационни. Използвахме докрай предимството от владеенето на топката. 5:1 е добър резултат, надявам се да ни стигне, за да продължим", каза капитанът Филип Лаам.

Авторът на два от головете за Байерн - Тиаго Алкантара, също беше доволен от играта, показана от него и съотборниците му и призна, че дори е малко изненадан.

"Играхме у дома и знаехме, че ще трябва да бележим голове, но такова представяне не сме и очаквали", коментира Алкантара.