Барселона загуби с 89:92 от Оклахома Сити Тъндър в демонстративен мач от европейското турне на отбора от НБА. Това беше вторият мач на американците на испанска земя, след като по-рано през седмицата отстъпиха след продължение на другия местен гранд – Реал (Мадрид).

Българското крило на каталунците Александър Везенков получи доверието на треньора Йоргос Барцокас и записа 26 минути на паркета. Той показа много добра игра, но пропусна да донесе победата на своя отбор. Първо при точка пасив за Барса - 89:90, Везенков стреля за три точки, но пропусна 3 секунди преди края. Последваха два точни наказателни за Оклахома и при последната атака на „каталунците“ пак Александър Везенков стреля от тройката, но не успя да прати мача в продължение.

Българинът завърши срещата като втори най-резултатен за своя тим. 21-годишният българин реализира 13 точки (1/2 за 2Т, 3/7 за 3Т и 2/2 от наказателната линия), добавяйки 2 борби, 1 асистенция и 2 грешки към личната си статистика. Най-добър за Барселона бе Виктор Клавер, който напомни за истинските си възможности с впечатляващите 25 точки. Анте Томич и Брад Олесън вкараха по 10 точки всеки.

Лидерът на Тъндър Ръсел Уестбрук игра само 21 минути, а както той, така и Виктор Оладипо прекараха голяма част от второто полувреме в „Палау Сан Жорди” на пейката. Уестбрук се отчете с 12 точки,5 асистенции, но също така и с 6 грешки, докато Оладипо вкара 10. Енес Кантер бе №1 за победителите с 24 точки и 8 борби.