Най-добрият български баскетболист Александър Везенков и неговият Олимпиакос загубиха от Монако със 72:96 (16:10, 12:30, 23:29, 21:27) като домакини във втората среща между двата отбора от четвъртфиналните плейофи в Евролигата.

Резултатът в серията вече е равен 1:1 победи, след като в първия мач Олимпиакос спечели със 71:54. Играе се до три успеха от пет възможни мача. Сега предстоят две домакинства за Монако като първото е на 27 април, а второто - на 29 април. Ако се стигне до пети мач, той ще се играе в Гърция, а датата ще бъде определена допълнително. Победителят от серията се класира за Финалната четворка ще се проведе в Белград (Сърбия) между 19 и 21 май.

Александър Везенков беше най-резултатен за своя тим с 14 точки, 4 борби, 1 асистенция и 3 отнети топки за 32 минути на терена.