Вашингтон Уизърдс победи най-добрия отбор в редовния сезон от Източната конференция Бостън Селтикс с 121-102 и изравни серията на 2-2 победи. Успехът на столичани е добре дошъл за шампионите от Кливлънд, които може да почиват повече от една седмица, чакайки своя съперник във финала на конференцията.

Кливлънд приключи бързо с Торонто

Шампионите ще имат няколко дена почивка

Мачът беше оспорван до почивката и се реши в минутите на истината от третата част. В нея Вашингтон вкара 42 точки срещу 20 за Бостън. Тогава домакините нанизаха 26 безответни точки.

Брадли Бийл вкара 29 точки, а Джон Уол 27 за домакините. Уол пропусна първите си девет стрелби, но после намери точния си мерник. Стрелбата на играчите на Уизърдс достигна 52.4%.

И както се случва в двубоите на НБА, ключът към успеха се оказа неутрализирането на звездата на противника. Айзая Томас завърши само с 19 точки.

Петата среща в серията е в сряда в Бостън. Шестата е отново във Вашингтон два дена по-късно. Евентуален седми мач е идния понеделник. А дотогава ЛеБрон Джеймс и компания ще чакат.