Шампионът Кливлънд Кавалиърс победи като гост Торонто Раптърс с 109-102 и се класира за финала на Източната конференция в плейофите в НБА. "Кавалерите" постигнаха втори пореден чист с успех с 4-0 победи и вече имат 11 поредни спечелени мача в елиминации.

Голдън Стейт спечели шеста поредна победа в елиминациите

Трима играчи на "войните" вкараха повече от 20 точки

ЛеБрон Джеймс беше водещата фигура в мача със своите 35 точки, 9 борби и 6 асистенции. Но победата се дължи най-вече на Кайри Ървин, който взе нещата в свои ръце в последната четвърт.

Кливлънд водеше с разлика през по-голямата част на мача, но допусна застигане 6 минути преди края. Серж Ибака с 23 точки и ДеМар ДеРозан с 22 точки бяха близо до обрата, но в решителните моменти Ървин вкара няколко последователни коша и върна предимството на гостите. Той завърши с 27 точки.

Торонто игра без контузения Кайл Лоури. Другата звезда на отбора ДеМар ДеРозан получи удар в слабините и трябваше за известно време да се прибере в съблекалнята.

Шампионите за втори път приключиха набързо серията си и ще имат няколко почивни дни до определяне на победителя в двойката Бостън - Вашингтон.