Лиетувос (Ритас) ще се изправи срещу Железник (Белград) в полуфинална среща от полуфиналите във втория по сила в Европа клубен баскетболен турнир. И двата тима записаха победи в мачовете си реванш, като преодоляха голям пасив от първите срещи.

Очаквано в другия полуфинал сили ще мерят испанския гранд Реал (Мадрид) и звездния тим на Уникс (Казан).

Лиетувос надмогна изоставане от 13 точки след първия мач, надделявайки над френския шампион за 2005-а година Страсбуср със 72:56 в Литва. Домакините водеха с осем точки след третата четвърт, но позволиха на французите на вкарат само 10 точки в заключителната част, което им осигури успеха с 16 точки разлика и крайното класиране за полуфинал. В самия край гардът на Страсбург Афик Нисим пропусна да вкара тройка, което можеше да прати мача в продължение. Карийм Ламар Ръш и Марионас Петравичиус вкараха по 11 точки за победителите, докато за Страсбург най-резултатен бе Чарлс Патрик Еидсън, отбелязвайки 13 точки.

Белградският Железник също стопи пасив от 9 точки от първия мач и след победата с 88:70 като домакин се поздрави с отстраняване на Апоел (Йерусалим). Преднината на сърбите бе само три точки четвърт преди края, но с феноменална игра в заключителната част Железник взе честта с 29:14 и си осигури крайния успех. Сърбите преодоляха и 17-те точки на „големия" Марио Остин в състава на Апоел, който стана и най-резултатния баскетболист в срещата с 24 точки. Драган Лабович вкара най-много за домакините - 23, като бе безпощаден от тройката - 4 от 4.

Монтепаски (Сиена) не съумя да върне разликата от 30 точки, която допусна на полувремето срещу руснаците от Уникс (Казан) и загубиха с 96:97 в Италия, което прати Уникс на полуфинал. Дариуш Лавринович вкара 19 точки и овладя 8 борби за руснаците, подкрепян от Сергей Шикалкин, който наниза 21 точки. За италианците Джоузеф Форте реализира цели 30, но тимът му загуби драматично.

Уникс се изправя срещу считания за фаворит състав на Реал (Мадрид), чийто баскетболисти спечелиха битката със сръбския Цървена звезда, като имаха преднина от 11 точки от първата среща. Домакините дръпнаха с 38:26 на почивката, преди да решат да пестят сили и да позволят преднината им да стигне само до точка в края. Луис Бълок отново демонстрира високата си класа за мадридчани, като реализира 22 точки и пропусна само при един от опитите си за стрелба.

Уникс и Реал се срещнаха два пъти в груповата фаза на турнира, като и двата тима спечелиха домакинските си срещи.

Полуфиналните сблъсъци ще се състоят на 13-и март. В тях се изправят Уникс (Казан) срещу Реал (Мадрид) и Лиетувос (Ритас) срещу Железник.

Четвъртфинални срещи-реванш от европейския баскетболен турнир за мъже за купата на УЛЕБ:

Монтепаски Сиена (Италия) -  УНИКС КАЗАН (РУСИЯ) - 96:97 (53:83 в първата среща)
ЖЕЛЕЗНИК (БЕЛГРАД)- Апоел Йерусалим (Израел) - 88:70 (79:88)
РЕАЛ МАДРИД (ИСПАНИЯ)- Цървена звезда (Сърбия) - 79:78 (83:72)
ЛИЕТУВОС РИТАС (ЛИТВА) - Страсбург (Франция) - 72:56 (70:83)

С главни букви са упоменати отборите, които се класират за полуфинал.