Треньорът на Рилски спортист Людмил Хаджисотиров прие философски загубата с 80:86 от Ямбол в двубой от НБЛ. Поражението беше първо за Рилецо от старта на сезона. Удо посочи причините за загубата, като призна, че "скиорите" са били далеч от познатото си ниво.

"Ясно беше, че ще дойде моментът на първата загуба. Поздравявам отбора на Ямбол, който победи заслужено в днешния мач. Трудно бихме победили в тази зала в двубой, в който имаме 11 асистенции и 17 грешки.

Не играхме нашия стил баскетбол. Позволихме да ни вкарат 30 точки в четвъртата част - в момента, когато събитията се решаваха точка за точка. Бяхме доста далеч от това, което искаме да покажем и което сме показвали като игра. Трябва с работа и с усилия, с мисъл и с концентрация да си подобрим състоянието и да започнем да играем по-добре.

Всяко едно нещо трябва да си го изработим и да си го извоюваме - никой нищо няма да ни даде наготово. Това, че в момента сме първи, няма значение. Аз гледам как играе отборът. Имаме само 7 точки от бърза атака и позволихме да ни вкарват лесни кошове.

Когато разиграеш такъв отбор, той започва да се надскача: центърът им Сампсън днес е с 25 точки и 80%, 4 от 5 от тройката. Иван Лилов също влезе в добър ритъм, докато ние видимо не бяхме в добро състояние и това пролича на терена.

Имахме два момента, в които повеждахме с 9-10 точки, играехме добре и след това им позволихме да се върнат в мача. Просто не сме готови. Стават ротации и след това ни се губи ритъм. Това трябва да се поправи, защото няма време. Това е нещото, над което ще работим и което ще фиксираме по най-бързия начин".