Отборът на ЦСКА стартира със загуба участието си в домакинския турнир "Коен Къп" по баскетбол за мъже.

В първия си мач играчите на Яков Дино загубиха със 76:87 от  Плоещ (Румъния).

Срещата започна лошо за "червените", които губеха с 0:6 след началните минути и,въпреки че се поокопитиха след това, загубиха първата четвърт с 15:20.

През втората и третата част играта беше равностойна като ЦСКА само веднъж поведе в резултата - две минути преди почивката  с 35:33.

На полувремето резултатът беше равен при 40:40,а след 30 минути игра домакините губеха с две точки - 62:64.

Румънците изиграха силна последна част като 3и половина преди края на мача поведоха с 15 точки - 79:64 и до края задържаха аванса си.

Най-резултатен за победителите беше Антон Харгроув с 28 точки, а за ЦСКА със 17 завърши Йордан Бозов.

Утре от 15.30 часа ЦСКА играе с Войводина, а от 13.30 се срещат Плоещ и Апоел Галил Елион.

ЦСКА - Плоещ (Румъния) - 76:87 (15:20, 25:20, 22:24, 14:23)

Състав на ЦСКА: Дион Томас 8 точки, Димитър Мираковски 14, Христо Николов 0, Грег Даниелсон 14, Ейдриън Фледжър 2 (Тревор Харви 0, Брад Трейна 6, Леонардо Паладино 3, Йордан Бозов 17, Синиша Аврамовски 6, Израел Шейнфелд 6)