Женският тим на ЦСКА записа втора победа в Адриатическата лига, след като в мач от четвъртия кръг победи Рагуза Дубровник със 79:55.

Момичетата на Георги Божков сами усложниха мача си, след като започнаха силно в началото, но във втората и третата част допуснаха много грешки.

След 5 минути игра те водеха с 12 точки (16:4), а след първите 10 минути имаха аванс от 7 (20:13).

През втората част гостенките от Хърватия направиха серия от 6 безответни точки и на почивката губеха само с 3 - 28:31.

През третата част играта също бе много оспорвана, като предимно хърватките водеха в резултата, но в 28-ата минута българките изравниха - 42:42.

Всичко се реши в четвъртата част след 3 поредни тройки - 2 на Хаджович и една на Наталия Топалова и ЦСКА поведе с 10 точки - 56:46.

До края "червените ангели" постепенно увеличаваха преднината си, като най-голямата преднина достигна при крайния резултат 79:55.

Най-резултатна за ЦСКА беше Теодора Петрова с 18 точки, а за хърватките 17 вкара Емина Демирович.

Следващата събота ЦСКА гостува на Железничар (Сараево).

"Беше голямо напрежение, защото задължително трябва да печелим домакинските си мачове. Играхме добре в защита, но нападението ни не вървеше в първите три части. Очаквах още в началото да контролираме нещата, но не успяхме. Радвам се, че намерихме сили в четвъртата част да решим мача", каза старши треньорът на ЦСКА Георги Божков.

"Опитахме да бъдем равностойни на ЦСКА. В последната част не се представихме добре и изгубихме мача", бе коментарът на старши треньорът на хърватките Здравко Китин.

Най-резултатната състезателка на ЦСКА в този мач Теодора Петрова заяви:

"Ние сме много по-класен отбор от съперника, но не можахме да покажем на какво сме способни през първите 3 части. Вярвам в момичетата и смятам, че трябва още малко да се  сработим."

ЦСКА (София) - Рагуза Дубровник (Хърватия) - 79:55 (20:13, 11:15, 14:18, 34:9)

Състави:

ЦСКА: Елена Йоловска 11, Бранкица Хаджович 8, Таня Чиров 14, Светла Асенова 6, Тифъни Джонсън 12 (Силвия Пеева 3, Радостина Димитрова 0, Теодора Петрова 18, Наталия Топалова 5, Маринела Агаларева 2, Аманда Карвър 0)

Рагуза: Тина Периша 2, Матеа Върдоляк 4, Мартина Габираза 9, Емина Демирович 17, Марияна Ивович 6 (Кармен Милоглав 2, Ивана Матич 15, Петра Дубели 0, Лейла Бейтич 0, Анела Матич 0)

Съдии: Мирослав Томов (България), Жасмина Татич (Сърбия),