Баскетболистите на ЦСКА спечелиха с лекота първата си осминафинална среща от плейофите срещу Балкан с 88:75, съобщи официалният сайт на клуба.

"Червените" поведоха в резултата още в първата четвърт и не позволиха на своите съперници да направят обрат.

Първите 10 минути бяха най-оспорвани. В 7-ата минута резултатът бе 18:16, а краят на частта дойде при 21:16.

Във втората домакините отбелязаха 22 точки, срещу 12 за своите съперници. В 15-ата минута Кирил Райков от Балкан направи втори умишлен фаул и бе дисквалифициран.

В 16-ата минута резултатът набъбна до 17 точки – 38:21, а на почивката бе 43:28. В 29-ата минута бе фиксирана и най-голямата разлика в полза на ЦСКА – 19 точки. В последните 10 минути играчите на Балкан се вдигнаха на щурм и успяха да стопят пасива на ЦСКА до 9 точки. Тогава капитанът Тони Дечев и американецът Реджи Елиът вкараха важни кошове и не позволиха на гостите да направят обрат.

Така ЦСКА води с 1:0 в серията, а реваншът е в четвъртък в Ботевград. Кристофър Мур бе най-резултатният баскетболист на ЦСКА с 27 т. Той направи и 18 борби. Капитанът Тони Дечев, който се завърна в игра след триседмично отсъствие, след като бе болен от варицела, добави 18 т. и 6 б.

За Балкан с 18 т. завърши Веселин Тодоров, а Павел Нойков има 12.

В другите срещи Спартак (Плевен) победи Берое (Стара Загора) със 119:67, Рилски спортист се наложи над Алвина (Варна) с 92:89, а отборът на Спартак Евроинс МВР надделя над Сливен със 71:62.

Всички двойки играят до две победи от три мача. Вторите срещи са на 20-и април (четвъртък).