Отборът на ЦСКА победи Левски с 85:72 (20:14, 18:15, 21:22, 26:21) като гост в зала "Триадица" в София в оспорван последен мач от четвъртия кръг в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ).

"Червените" записаха трети успех от началото на сезона, а за "сините" поражението бе първо от четири изиграни срещи.

ЦСКА взе аванс от 6 точки след началните 10 минути игра при 20:14. Гостите имаха леко превъзходство през първата четвърт, поведоха с 5 точки при 12:7, но "сините" изравниха преди баскетболистите на ЦСКА отново да дръпнат в резултата.

"Червените" задържаха преднината си и в средата на втората част поведоха с 9 точки при 27:18, а ситуацията при домакините се усложни след като центърът Джон Флорвиъс натрупа 4 лични нарушения. Авансът на гостите достигна 14 точки при 38:14 в последните две минути на първото полувреме, а Левски успя да намали изоставането си до 29:38 на почивката.

"Сините" започнаха по-добре второто полувреме и се доближиха на 2 точки при 39:41 в първите три минути от третата част, но ЦСКА не позволи изравняване за момента.

Центърът на гостите Кейлъб Уесън също натрупа 4 лични нарушения, а Левски намали пасива си до 47:48 при оставащи три минути от периода. Момчил Кадиев изведе домакините напред за първи път за 49:48, но Брандън Йънг, Васил Бачев и дебютиралият Божидар Аврамов бързо върнаха водачеството на "червените" с три поредни тройки и преди последната част резултатът бе 59:51 за ЦСКА.

С нова тройка Васил Бачев увеличи аванса на "червените" до 10 точки при 71:61 при оставащи по-малко от шест минути в срещата, но Левски намали до 4 точки - 67:71 пасива си за по-малко от минута.

До края гостите удържаха опитите на "сините" да се доближат отново и стигнаха до победата.

Кейлъб Уесън бе най-резултатен за ЦСКА с 24 точки и 9 борби, а Брандън Йънг допринесе с 20 точки и 9 асистенции.

За Левски Златин Георгиев отбеляза 18 точки, 3 борби и 5 асистенции, а 17 вкара Алън Арнет.

В следващия кръг от НБЛ на 4 ноември ЦСКА посреща Черно море Тича, докато на 6 ноември Левски ще гостува на Академик Пловдив.