Баскетболистите на ЦСКА (Москва) победиха като домакини испанския Хувентуд със 81:69 точки в мач от първия кръг в група "Е" от "Топ-16" на Евролигата по баскетбол.

За московчани най-резултатен бе Смодиш с 24 точки. Легдън добави 13, а баскетболист №1 на Европа за 2006 година Теодорос Папалукас се отчете с 11 точки и 6 асистенции.

За гостите Фернандес реализира 20 точки, а Бартън добави 14.

Въпреки сериозната разлика в точките, двата тима изиграха равностоен мач, като почивката дойде при резултат 45:45 точки. Московските "армейци" натрупаха точковия си аванс в третата четвърт, в която "смачкаха" съперника си, реализирайки 20 точки срещу само 6 за испанците.

В редиците на Хувентуд си пролича липсата на една от основните фигури в отбора Дейвид Унтърпул, който ще отсъства до края на сезона.

В мач от група "D" италианският Виртус победи гостуващия По-Ортез от Франция със 78:68 точки. Ригети реализира за Виртус 16 точки. Също толкова вкара за гостите Йонсен.