Цървена Звезда нанесе трета загуба на европейският шампион ЦСКА (Москва). Сърбите водеха през цялата среща играна в Комбанк Арена в Белград и спечелиха с 78-67. Домакините поведоха с 13-0 в началото.

Огньен Кузмич вкара 16 точки и спечели 10 борби за Звезда. Андрей Воронцевич отбеляза 5 тройки от 9 опита и записа общо 21 точки за гостите.

Реал (Мадрид) постигна труден успех в Истанбул срещу Анадолу Ефес с 80-78 и скъси преднината на лидера ЦСКА (Москва). Мадридският гранд игра без звездата си Серхио Люй. Мачът се игра кош за кош през цялото време.

Лука Дончич отбеляза 17 точки и направи 9 асистенции за испанците. Брендън Пол беше най-резултатен за турците с 16 точки.

Олимпиакос и Баскония спечелиха домакинските си срещи и делят втората позиция в класирането с Реал (Мадрид). Гърците надделяха в балканското дерби над Панатонайкос с 71-62. Те направиха голяма разлика още в първата четвърт и водеха след първото полувреме с 40-21.

Баскония вкара 101 точки на намиращия се в криза Макаби ТА. Пред 14,800 зрители баските спечелиха с 101-88.

Снимка 270463

Източник: euroleague.net

В дербито на аутсайдерите Жалгирис победи Олимпия в Милано с 78-70. Литовците водеха до средата на третата част, когато домакините направиха серия от 13-0 и изравниха за 56-56. Две тройки на Артурас Милакнис в началото на последната четвърт отново дадоха преднина, която играчите на Жалгирис успяха да опазят до края на мача.

Днес са последните три мача от 15-тия кръг, след които редовният сезон в Евролигата ще бъде преполовен. Барселона на Александър Везенков ще приеме турския Дарушафака.