Снощи се изиграха последните четири срещи от 13-тия на баскетболната Евролига.

Настоящият европейски шампион и лидер в класирането ЦСКА (Москва) успя да обърне Макаби ТА като гост, след като изоставаше с 18 точки в началото на втората част. Без контузените си звезди Нандо ди Коло и Милош Теодосич московските армейци показаха, че имат много широк състав. Според треньорът Димитрис Итудис целият отбор на ЦСКА е МВП на мача.

В истанбулското дерби Фенербахче загуби от Дарушафака с 64:71 и се отдели от групата на преследвачите. Мачът беше много напрегнат. Американският гард Скоти Уилбекин постигна рекордните в кариерата си 22 точки и изигра решителна роля за победата на своя тим. Той наниза 5 тройки, игра цели 32 минути и отбеляза решителните точки, с които отборът му дръпна в края на мача.. Дарушафака успя да победи в последователни кръгове два от фаворитите - Реал (Мадрид )и Фенербахче.

Шейн Ларкин с две тройки в края донесе победата на Саски Баскония в испанското дерби над Барселона с 65:62. За първи път от 170 мача у дома Саски отбеляза само 24 точки през първото полувреме благодарение на тактиката на гостите да контролират ритъма на мача. На почивката каталунците водеха с 30:24. Баските бяха пропуснали и 10-те си опита за стрелба от тройката.

Александър Везенков игра 15:14 минути отбеляза една тройка от три опита и два пъти пропусна при стрелба за две точки. Българинът спечели една борба в нападение.