Лукойл започна с победа след смяната на спортен директор. Домакините от Правец се наложиха над Балкан с 90-75 в 20 кръг на НБЛ пред погледа на новия си шеф Тодор Стойков, своя президент Валентин Златев и бившия спортен министър Свилен Нейков, който в момента е съветник на сегашния министър Красен Кралев.

Въпреки, че през първото полувреме изоставаха значително, те изиграха много силна трета част, в която вкараха девет тройки и до края задържаха натрупата преднина.

Това 17-та победа за Лукойл като до момента остават само с една загуба, а Балкан са трети с актив 13-5. Никола Драгович бе най-резултатен с 22 точки, а 21 отбеляза Христо Захариев. Тери Смит завърши двубоя с 14 точки и 9 борби, а с 15 асистенции и 1 точки завърши Дий Браун.

За Балкан с най-много 13 точки бе Вукота Павич, а 12 отбеляза капитанът Павел Маринов. Николай Върбанов също игра силно като реаизира 11 точки и овладя 7 борби.