Мъжкият национален отбор по баскетбол на България претърпя тежка загуба с 63:85 (21:16; 8:18; 6:35; 28:16) при гостуването си на Словения  в предпоследния си мач от квалификациите за Евробаскет 2017. Така българите остават само с една победа, но те бяха загубили шансовете да се класират за финалите още преди тази среща след загубата си от Украйна.

Срещата започна много добре за нашите национали и дори първата част завърши с аванс от 5 точки за тях - 21:16. Те поддържаха равновесието и през втората  част и почивката дойде при резултат само 34:29 за Словения.

Решаваща за мача беше третата част, която българите загубиха катастрофално с 35:6. В четвъртата мачът само се доиграваше, макар че нашите национали успяха да стопят малко от разликата.

България бе без Александър Везенков, Дий Бост и Станимир Маринов, а официален дебют направиха вторият натурализиран американец Джейсън Уошбърн и Евгени Хаджирусев.

Дебютантът Джейсън Уошбърн беше най-резултатен за "трикольорите" - 18 точки, а Иван Лилов добави 11 точки.

Звездата на словенците Горан Драгич отново изигра отличен двубой и се отличи с "дабъл-дабъл" - 17 точки и 10 борби.

В другата среща от нашата група Е Украйна победи Косово със 100:61 точки.