Селекцията на "Търкиш Еърлайнс" победи отбора на "Фолксваген" със 131:99 (54:37, 46:38, 31:24) в Мача на звездите на българския баскетбол. Шоу-двубоят се игра в Ямбол по повод 70 години баскетбол в града.

Възпитаниците на Юлиан Радионов вкараха първия кош още в 14-ата секунда и до края не изпуснаха нито за момент водачеството в резултата. След по-малко от две минути игра те дръпнаха с 13:2, а към края на първата четвърт авансът им достигна 21 точки при 52:31.

"Търкиш Еърлайнс" се прибра на почивка при 100:75. В паузата между двете полувремена беше представен звездния състав на Ямболгаз, който триумфира с титлата на България през 2002 година, воден от старши треньора Иван Чолаков.

Шампионският тим на домакините игра в третата четвърт на шоу-двубоя срещу баскетболисти от Мача на звездите, преминали в кариерата си през Ямбол, като спечели с 33:20 за радост на публиката.

В четвъртата част един срещу друг на полето отново застанаха селекциите на "Търкиш Еърлайнс" и "Фолксваген", като момчетата на Радионов в крайна сметка спечелиха с 32 точки разлика със 131:99 след изключителна тройка на Мартин Дурчев от центъра 6 секунди преди края.

Лени Дениъл от Черно море порт Варна беше избран за най-полезен играч в шоу-мача. Той беше най-резултатен за победителите с 23 точки. Павел Маринов добави 22 точки за успеха, а Николай Върбанов допринесе с 19 точки и 4 борби.

За "Търкиш Еърлайнс" Станислав Говедаров се отличи с 20 точки, 3 борби и 3 асистенции. Костадин Маршавелски вкара 16 точки, а Върнън Тейлър завърши с 10 точки.