Баскетболният отбор на Балкан победи след продължение унгарския Алба Фехервар с 88-82 (25-25, 12-21, 16-15, 20-12, 15-9пр.) в първия мач от втората групова фаза на "ФИБА Къп". Мачът се игра в зала "Арена Ботевград" и държа в напрежение зрителите до края.

Тодор Стойков отказа да коментира обвиненията на Лили Борисова

Президентът на Левски Лукойл е фокусиран в днешния мач срещу Ирони Нес Циона

Момчетата на Небойша Видич трябваше да наваксват изоставане, след като на почивката губеха с 37-46. В последната четвърт те се активизираха и успяха да изравнят 68-68 три минути преди края. Играта се накъса и гостите дръпнаха със 73-70 малко преди края. Видич взе почивка и след точно изпълнение на неговите указания Брендън Браун наниза тройка, пращайки двубоя в продължение.

Ботевградчани се рахвихриха в добавеното време и превъзхождаха съперника си във всеки компонент, вкарвайки 15 точки срещу 9 за унгарските баскетболисти.

Снимка 394994

Брендън Браун игра отлично и се отличи с "дабъл-дабъл" - 18 точки и 10 асистенции, Микаел Хопкинс направи същото - 17 точки и 13 борби, а Алекс Гаврилович приключи с 14 точки и 10 борби.

Джакоби Бойкинс отбеляза 25 точки за гостите, а Родни Бълок и Джордан Хийт се отчетоха с по 15 точки.

Балкан: Браун 18, Гаврилович 14, Хопкинс 17, Мулалич 6, Петков 12, Димитров, Ефианай 13, Христов, Минков 8

АЛБА Фехервар: Бойкинс 25, Бълок 15, Картрайт 2, Фрийман 18, Хийт 15, Филиповити 5,Келър, Перингер 2, Тот, Варга