Спартак (Плевен) победи Берое с 93:92 у дома, изравнявайки четвъртфиналната плейофна серия между двата тима в НБЛ.

След загубата в мач №1, сега играчите на Александър Дяковски вкараха 17 тройки от 32 опита (52%), за да направят резултата 1-1 и да стигнат до решителен трети двубой.

Той ще се играе във вторник (2 май).

Балкан с впечатляващ трицифрен резултат срещу Рилски спортист, запази шансовете си за полуфинал

Отборът стигна границата от 100 точки

Големият отличник за домакините бе Мартин Маринов, реализирал 21 точки, всичко от които дойдоха зад дъгата. Гардът впечатли с 63% успеваемост (7/10) от тройката, както и с 4 асистенции за повече от 38 минути игра.

Димитър Маринчешки бе най-резултатен с 23 точки (4/7 за 3), 10 борби и 2 отнети топки, а Милован Савич вкара 19 точки, овладя 7 борби и даде 4 асистенции.

11 точки и 11 асистенции записа Милен Дудев, а Герасим Николов се включи с 11 точки (3/4 от тройката) от пейката).

Домакините направиха 29 асистенции и само 14 грешки, а процентът им за 2 точки (40%) бе по-нисък от този от далечна дистанция в зала "Балканстрой" днес.

Домакините използваха изключително къса ротация, като всичките им титуляри играха по повече от 30 минути, а само двама играчи се включиха от пейката.