Отборът на Балкан (Ботевград) спечели мач №2 от плейофите в НБЛ срещу Рилски спортист (Самоков) със 100:75 (25:22; 25:17; 25:20; 25:16) и по този начин изравни резултата в четвъртфиналната серия.

Най-резултатен за победителите беше завърналият се след наказание Станимир Маринов - 23 точки.

Той подаде и 10 завършващи паса, а Травис Даниелс и Михайло Секулович добавиха съответно по 21 и 15 точки.

Рилски спортист пребори Балкан в истинска драма, само 2 точки разлика за победителите

Плейофният спор бе решен след продължения

Еван Бруинсма вкара 19 точки за Рилецо, а Девън Шелтън и Йордан Бозов добавиха съответно по 16 и 11 точки.

Точно пет минути преди края разликата вече бе 25 точки, като в оставащото време двубоят се доиграваше.

Последният съдийски сигнал прозвуча при 100:75 в полза на Балкан (Ботевград).