Отборът на Спартак Плевен се наложи над ЦСКА с 80:76 (24:16, 21:16, 15:24, 20:20) като домакин в отложен мач от 18-ия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ). Победата бе седма поредна и общо 15-а за плевенчани, а ЦСКА записа пета поредна загуба.

Двата състава направиха интригуващ сблъсък през второто полувреме, а крайният победител не бе ясен до самия край.

Баскетболистите на Спартак владееха инициативата през първото полувреме, в края на което водеха с 45:32, но през вторите 20 минути ЦСКА се върна в мача и бе близо до победата.

В началото на третата част домакините увеличиха аванса си до 15 точки, но постепенно "червените" намалиха изоставането си, което бе само 4 точки - 56:60 след 30 минути игра. ЦСКА поведе за първи път в средата на последната четвърт за 66:65 след тройка на Васил Бачев. Константин Тошков върна 2 точки за плевенчани, но гостите отново на три пъти повеждаха, включително при 75:73 след кош на Александър Радукич при оставащи малко повече от две минути. След размяна на наказателни удари и точни стрелби на Николай Стоянов и Брайънт Томас Спартак стигна до успеха.

Константин Тошков бе най-резултатен за домакините с 20 точки, 2 борби и 4 асистенции, Цветомир Чернокожев допринесе с 12 точки и 16 борби, а Томас добави 12 точки и 10 борби. С 18 точки и 5 асистенции завърши Родни Първис.

За "червените" Александър Радукич реализира 21 точки и 11 борби, а 19 точки отбеляза Венцислав Петков.

Спартак Плевен ще приеме Берое в следващия си мач на 10 февруари, а два дни по-късно ЦСКА ще бъде домакин на шампиона Балкан също в двубой от 21-ия кръг на първенството.

В друг отложен мач, но от 20-ия кръг на НБЛ, Миньор 2015 прекъсна негативната си серия от четири загуби с важен за битката за влизане в топ 8 домакински успех над Ямбол със 76:67 (30:16, 11:20, 18:13, 17:18). Победата в Перник бе общо седма за Миньор 2015 от началото на сезона, докато Ямбол допусна трето поредно поражение и общо 13-о.

Домакините държаха водачеството през цялата среща, като преднината им достигна 17 точки през първото полувреме. Отборът на Ямбол изигра по-добра трета част и се доближи на 5 точки до почивката - 36:41. Последва интересно второ полувреме, в което Миньор 2015 се справи с опитите на гостите за изравняване и преди четвъртия период перничани водеха с 59:49.

Георги Кендеров бе най-полезен за успеха на Миньор 2015 с 18 точки и 7 борби, Никола Ивкович добави 12 точки и 4 борби, а Лъчезар Тошков - 10 точки, 5 борби и 4 асистенции.

За гостите Иван Лилов завърши с 21 точки и 5 борби, а Павел Маринов се включи с 14 точки и 5 борби.

Тимът на Ямбол посреща Рилски спортист на 10 февруари, а на следващия ден Миньор 2015 ще се изправи срещу Левски в Перник.

Росен Барчовски: Ще има намаляване на заплатите в ЦСКА