Един от най-добрите гръцки баскетболни отбори - Олимпиакос, победи в петък сборен отбор от играчи на Лукойл Академик и Левски с 99:91 точки в зала "Христо Ботев" в София.

Гостите започнаха по-активно мача и на почивката водеха с 54:47. През третата четвърт Олимпиакос поведе с 20 точки разлика, но в последните 10 минути българите играха по-добре и отстъпиха само с 8 точки - 91:99.

Най-резултатен за домакините бе Ристе Стефанов с 19 точки, а младежкият ни национал Чавдар Костов добави 15. Новото попълнение на Лукойл Академик Ламонт Барнс направи дебют и завърши с 11 точки.

Людмил Хаджисотиров и Симеон Найденов, които през новия сезон вероятно ще играят в чужбина, завършиха с по 10 точки.

За Олимпиакос най-добър в мача бе бившият играч на Детройт Пистънс Алекс Акър, който вкара 23 точки.

Другият американец в тима - Скуни Пен, добави 21, а Манолис Папамакариос завърши с 20.

В неделя Олимпиакос ще изиграе контрола с ЦСКА в зала "Универсиада", която ще е при закрити врати.

състав на българския отбор: Джоунс 4, Барнс 11, Стефанов 19,Костов 15, Върбанов 8 (Марков 7, Хаджисотиров 10, Найденов 10, Георгиев 2, Мортън 5)