Сан Антонио Спърс победи Мемфис Гризлийс с 116-103 и е на победа от двубой с Хюстън Рокетс във втория кръг на плейофите на „Лигата на извънземните" - НБА.

Коуи Ленърд с 28 точки, Пати Милс с 20 точки и Тони Паркър с 16 точки допринесоха за поредния стабилен успех характерен за "Шпорите". Те поддържаха и увеличаваха преднината си през целия мач. В края на третата четвърт разликата стана 18 точки. Тогава гостите успяха да направят серия от 17-3, която не се оказа достатъчна за обрат.

За Мемфис Майк Конли вкара 26 точки, 17 от които в силния период на отбора. Испанецът Марк Гасол добави 17 точки.

Резултатът в серията е 3-2 победи за Хюстън. Следващият мач е в Мемфис в нощта на четвъртък срещу петък от 04:30 часа българско време.