Дамският Рилски спортист записа нова победа във Втората петица на шампионата на страната след като победи като "гост" в собствената си зала Тони 7 със 76-56. Поради ремонта на зала "Васил Левски" в Сливен, мачът се игра със съгласието на двата клуба в Самоков.

Сливенските баскетболистки се държаха достойно през голяма част от двубоя, на полувремето губехха само с 2 точки (31-33), а след 30 минути игра резултата бе 44-49. Последната четвърт бе оспорвана до малко повече от 3 минути преди края, но много силен финал на Рилски спортист им осигури в крайна сметка дори и убедителен успех от 20 точки - 76-56.

Христина Иванова игра цял мач без смяна и завърши с 21 точки, 5 отнети топки, 4 борби и 4 асистенци. Стефка Митева добави 19 точки и 12 борби за 12-ия си дабъл дабъл през този сезон. С това си постижение от 20 изиграни срещи тя е на първо място в тази своебразна класация, с едно повече от Вера Перостийска от Монтана 2003.

За Тони 7 Мария Байчева реализира най-много - 15 точки, а Калина Попянкова добави 14 преди да напусне контузена в третата част. Виктория Стойчева този път влезе като резерва и записа 10 точки.

Това бе 11 победа за Рилски спортист, което им осигурява второто място в тази Втора петица и по всяка вероятност ще ги изправи срещу носителя на купата на България за този сезон - Монтана 2003 в първия кръг от плейофите на страната.

За Тони 7 решаващия мач ще бъде с НСА в София, а победа тогава ще им гарантира място сред осемте тима в плейофната схема на шампионата на страната.