Рилски спортист постигна първа победа в тазгодишното издание Балканската лига. Родният тим се наложи с 99:76 като гост над Кожув (Македония) в среща от втория кръг на Група "Б". Резултатът в отделните части бе 21:22, 26:25, 19:15 и33:14 точки.

В първия кръг Рилецо отстъпи на Кавала (Гърция) със 79:81 точки, а днес мачът бе доста равностоев през първите 30 минути , но в последната четвърт българите разбиха съперника и спечелиха с 33:14 точки, което им донесе и крайния успех.

Най-резултатен за гостите от Самоков бе Тери Смит с 28 точки. Бранко Миркович добави 16 точки, а Тони Гуджино се отличи с "дабъл-дабъл" - 13 и 10 борби. По 11 точки пък вкараха Станислав Ваклинов и Бракстън Дюпри. За домакините от Кожув по 16 точки отбелязаха Слободан Божович и Миладин Пекович.