Рилски спортист се класира за полуфиналните плейофи в НБЛ. Най-стабилният отбор у нас в момента разби с 109:67 Спартак (Плевен) и затвори серията с 2:0 победи.

Следващият съперник на самоковци е Академик (Пловдив). Там вече серията ще се играе до 3 победи от 5 мача.

Днес в Плевен гостите доминираха от началото и не оставиха съмнения за разликата в класите. Те постоянно увеличаваха разликата в точките, както и показаха агресивна игра, с която принудиха домакините да грешат. Това донесе двуцифрена преднина в полза на Рилски още в края на първото полувреме. Тенденцията не се промени през втората част.

За Рилски спортист Трей Портър беше най-резултатен със 17 точки, взе и 7 борби. 16 прибави Брендън Браун, а 14 вкара Николас Карвачо. Димитър Маринчешки отбеляза 21 точки за плевенчани, а Любен Пасков наниза 13.

Рилски спортист разгроми Спартак (Плевен) със 100:71

Рилски спортист разгроми Спартак (Плевен)