Рилски спортист разгроми със 100:71 (25:20, 24:16, 33:23, 18:12) Спартак (Плевен) като домакин в първия мач между двата състава от четвъртфиналите в НБЛ.

Втората среща е на 26 април (понеделник) в зала "Балканстрой" в Плевен. Серията се играе до две победи от три мача.

Берое е шампионът на България по баскетбол за жени

Това е първа титла в историята на Берое и трета за Стара Загора след 1990 година на Електрон и 1992-а на ДЗУ

Сблъсъкът в Самоков започна доста равностойно, като гостите намериха начин да дишат във врата на лидера в класирането и след 10 минути игра се оттеглиха с минимален пасив от 5 точки (20:25). Във втората част обаче всичко изглеждаше различно.

Баскетболистите на Людмил Хаджисотиров се развихриха и зашлевиха звучен шамар на съперника си, като до почивката натрупаха преднина от 13 точки (49:36).

След паузата Рилецо просто продължи да трупа точки в сметката си и да увеличава разликата, за да достигне до очакван първи успех в плейофите срещу осмия в класирането от редовния сезон.

От НБЛ обявиха програмата за елиминациите

Промяна в датите се наложи по искане на Берое

Брендън Браун беше най-резултатен за Рилски спортист с 18 точки, 15 вкара Алекс Симеонов, а 14 наниза Златин Георгиев.

За Спартак, Димитър Маринчешки беше над всички и завърши с дабъл-дабъл - 32 точки и 10 борби, 12 точки добави Ивко Ивков.