Рилски спортист загуби само с 2 точки разлика 79:81 от шампиона на Балканската лига  Сигал Прищина, в контрола играна в "Арена Самоков" пред около 400 зрители. Отборът от Косово гостува в България за поредица от приятелски мачове, като победи Левски и загуби от Лукойл Академик.

Рилецо и Сигал направиха интересен двубой, решил се едва в края. След много размени на водачеството, Рилецо водеше в средата на последната част с осем точки. Серия от 7-0 върна интригата. Липса на късмет попречи на домакините да се поздравят с победата. При оставащи 1:38 минута до края и 3 точки за българския тим беше отсъдено нарушение извън 24-те секунди и Халид Ел-Амин вкара трите фаула за 73:73. Последваха две успешни атаки на Сигал, включително тройка на Станимир Маринов 33 секунди преди сирената.

Тони Гуджино бе най-резултатен за Рилски спорист с 18 точки и 9 борби. С 14 точки завърши Тристан Кери. 12 точки отбеляза Златин Георгиев, а с 11 точки остана Кори Петрос. За гостите се отличи Халид Ел-Амин с 18 точки. Станимир Маринов вкара 14 точки.