Отборът на Рилски спортист, който за малко не можа да се класира за финалната серия в баскетболното първенство, спечели убедително първия мач за бронзовите медали срещу Черно море с 102-82.

Лукойл Академик показа класа в първия финал срещу Берое

Домакините обърнаха мача след почивката

Воденият от Людмил Хаджисотиров-Удо отбор направи разликата в последните минути. На почивката резултатът беше 45-43. Баскетболистите на Рилецо установиха пълна доминация под двата коша. Те спечелиха общо 44 борби срещу 21 за "моряците". Гостите от Варна успяха да се преборят за топката под коша на съперника общо 5 пъти.

Ди Джей Шелтън вкара 31 точки и спечели 11 борби. Друг американец Еван Бруинсма отбеляза 16 точки. Никола Джурич записа 28 точки за варненци.

Втората среща е във варненската зала "Христо Борисов" в сряда. Ако Черно море спечели двата отбора ще се срещнат за последно в петък в "Арена Самоков".