Хегемонът в българския баскетбол Лукойл Академик победи Берое с 96-81 в първата финална среща за излъчване шампиона на България. Домакините направиха силно второ полувреме, след като на почивката губеха с 29-42.

В Правец и Самоков започват решителните серии в баскетболното първенство

Берое иска да детронира Лукойл Академик

През цялото първо полувреме гостите от Стара Загора водеха в резултата. След почивката силната игра на "студентите" от Правец изнерви играчите на Берое. В последните минути възпитаниците на Тони Дечев изцяло контролираха събитията на терена и победиха с комфортна разлика.

Снимка 295278

В стартовите петорки имаше общо трима българи - Христо Захариев и Божидар Аврамов за Лукойл Академик, както и Николай Николов за Берое. Плеймейкърът на домакините Дани Гибсън вкара 22 точки. Павлин Иванов завърши с 19 точки, а Максим Корниенко с 16 точки.

За гостите Арън Джоунс наниза 19 точки и спечели 10 борби. Брандис Рейли-Рос, който беше много афектиран в третата четвърт, добави 17 точки.

Втората среща от финалната серия е в сряда от 18:30 часа в залата в Правец.