Отборът на Балкан победи Рилски спортист с 85:72 в двубой от редовния сезон на Националната Баскетболна Лига, игран в Ботевград.

Гостите от Самоков имаха предимство след първите 10 минути, като в един момент дръпнаха с цели 7 точки, но в края преднината им бе само 3 - 26:23.

До почивката баскетболистите на Балкан успяха да обърнат резултата в своя полза - 40:39.

След паузата домакините започнаха да играят по-добре от Рилски спортист и постепенно натрупаха преднина. В крайна сметка гостите така и не успях да направят нов обрат и отстъпиха с 85:72.

Най-резултатни за победителите бяха Станимир Маринов и Амин Хот, които вкараха съответно по 19 и 18 точки, а Михайло Секулович се отличи с "дабъл-дабъл" - 14 точки и 14 борби.

Еван Бруинсма вкара 21 точки и овладя 11 борби за Рилски, а Златин Георгиев приключи с 15 точки.