Рилски спортист спечели третия плейофен мач срещу Балкан с 82-73 и ще играе на полуфинал с шампиона Лукойл Академик.

Воденият от Людмил Хаджисотиров-Удо тим беше по-добър в "четвъртината на истината" - третата. Тогава самоковци отбелязаха 24 точки срещу 17 на Балкан.

Тройка на Деян Карамфилов потопи пловдивския Академик

Черно море елиминира сензационно втория през редовния сезон в НБЛ

Подкрепяни от своята агитка ботевградчани бяха по-добри преди почивката, когато водеха с 38-34. Те натрупаха много лични нарушения, което блокира играта им в защита в края на мача.

Денислав Вутев направи дабъл-дабъл за Рилецо с 13 точки и 10 борби. Еван Бруинсма беше най-резултатен с 18 точки, ветеранът Йордан Бозов отбеляза 16 точки.

За гостите Мартин Дурчев записа 17 точки, а Амин Хот 14 точки.

Плейофите с Лукойл Академик започват в събота в Правец. За финал ще се класира отборът спечелил първи три победи.