Седмият в редовния сезон Черно море елиминира сензационно втория Академик (Пловдив) и се класира за полуфинал на плейофите в баскетболното първенство. Варненци измъкнаха трудна победа като гости с 94-92 и ще играят с носителя на Купата на България Берое. Тройка в последните секунди на Деян Карамфилов донесе успеха на "моряците".

Баскетболистките на Хасково спечелиха първа титла на България

Шампионките победиха Монтана в пети мач от финалната серия

Мачът започна с неочаквано превъзходство на Черно море. Гостите поведоха с 32-11 след първата четвърт. Те бяха напред и на почивката с 50-35. Домакините се върнаха в мача и в края успяха да се измъкнат с 4 точки напред. Половин минута преди сирената резултатът беше равен 91-91. Шакир Смит вкара само един наказателен удар за Академик, а Деян Карамфилов наниза победната тройка.

Никола Джурич вкара 19 точки за Черно море, Той направи и 11 борби. Всички титуляри на гостите записаха двуцифрен точков актив. Варненци спечелиха битката под кошовете с 33-27 борби.

За Академик Шакир Смит наниза 31 точки. Оскар Белфийлд остана с 16, а Джордън Семпъл с 12. От българите резервата Васил Александров завърши с 9 точки.