Баскетболният отбор на Реал (Мадрид) спечели Купата на Краля след като на финала в Ла Коруня се наложи над Гран Канария с 85:81 точки. Така "белият балет" защити трофея си от миналата година. Това е трета поредна купа за Реал и общо четвърта, която отборът печели под  ръководството на треньора Пабло Ласо. Той има вече 11 трофея, откакто застана начело на отбора.

Победата не дойде никак лесно и двубоят беше изпъстрен с драматични моменти и обрати. Гран Канария имаше преднина от три точки (62:59) в началото на последната част и продължи да води със 71:66 седем минути преди края на мача. Тогава обаче "кралският клуб"успя да обърне развоя на срещата и дори поведе с 10 точки.

Все пак 16 секунди преди края Гран Канария успя да стопи аванса на противника до 2 точки - 81:83, но мадридчани реализираха още един кош и удържаха победата.

За най-добър играч на турнира бе определен Густаво Айон, който се отличи с 15 точки и 6 борби във финала.

Фелипе Рейес добави 12 точки и 6 борби, а Мачиулис завърши с 11 точки и 4 борби.

За Гран Канария се отличи Рабаседа с 14 точки, а най-резултатни отново бяха Баес и Оливер, които завършиха мача с по 16 точки.