Реал Мадрид победи в гостуването си на Анадолу Ефес със 76:63 (18:21, 15:18, 18:10, 25:14) в мач № 4 от четвъртфиналната серия в Евролигата.  По този начин испанският тим спечели с 3:1 двубоя, който се играе до 3 успеха от пет мача и се класира за финалната четворка на турнира.

Турските баскетболисти не можаха да направят чудо във втори пореден мач, въпреки че след първото полувреме те имаха преднина от 6 точки. Но в третата четвърт инициативата в Реал пое Фелипе Рейес, който вкара 7 точки за две минути и помогна на гостите да изравнят резултата и да излязат напред. След това вече испанците контролираха хода на срещата до финалната сирена.

За Реал най-много точки реализираха Фернандес - 17, Юл - 14 и Родригес - 12, а за Ефес най-добър реализатор беше Кръстич с 16 точки.

Гръцкият Олимпиакос стана последният отбор намерил място във финалната четворка. В мач № 4 в четвъртфиналния сблъсък с Барселона гръцките баскетболисти спечелиха пред фанатизираната си публика със 71:68, а с това и серията с 3:1 победи.

Гърците постигнаха и втората си домакинска победа с много големи усилия. Цялата последна четвърт в залата се водеше бора за всяка точка, а развръзката настъпи в последните секунди. В герой за домакините се превърна Йоргос Принтезис. Пет секунди преди сирената на таблото светеше 68:68, равенство изковано от Хуан Карлос Наваро от наказателната линия. Тогава Принтезис наниза невероятна тройка в последната секунда за 71:68. Близо 12 000 зрители в Двореца на мира и дружбата в гръцката столица пощуряха от радост.

Василис Спанулис вкара 17 точки, а героя на вечерта Принтезис постави 14 на сметката си, последните три от тях - безценни. За Барселона Томич и Саторански вкараха съответно 13 и 12 точки.

Финалната четворка през настоящия сезон ще се проведе в Мадрид от 15 до 17 май. Освен Олимпиакос и Реал, в нея ще участват и ЦСКА Москва и Фенербахче.