Хюстън Рокетс 115-111 Оклахома Сити Тъндър  (26-35, 36-33, 24-21, 29-22)

Ръсел Уестбрук записа рекорден трипъл-дабъл в историята на плейофите в НБА, но не можа да предотврати втората загуба на Оклахома от Хюстън в серията.

Голдън Стейт безпроблемно се справи с Портланд

Кевин Дщрант отново не игра

Той вкара 51 точки и за малко щеше да запише „тройката" още до почивката на мача. Уестбрук добави 13 асистенции и 10 борби. Неговият „брадат" конкурент Джеймс Хардън отговори с 35 точки за „Ракетите", които губеха двубоя до последните минути.

Уестбрук не можа да бъде точен в последната четвърт, когато вкара само 4 от 18 стрелби. В този период Хюстън обърнаха мача, след като изоставаха с повече от 10 точки разлика. Хардън, Патрик Бевърли и Ерик Гордън отбеляза 3 последователни тройки и направиха резултата 114-107. До края Уестбрук вкара 7 точки.

Джеймс Хардън и мама Хардън

Уошингтън Уизърдс 109-101 Атланта Хоукс (23-24, 28-19 23-35 25-23)

Уошингтън губеше с 74-78 в началото на последната четвърт. Домакините обърнаха мача, въпреки че техните нападатели Маркиф Морис и Ото Портър младши вкараха само общо седем точки  и дълго време висяха с четири лични нарушения.

Тройка на Брадли Бийл осигури победата 38 секунди преди края на мача. Той отбеляза 16 от своите 31 точки през последната част. Джон Уол беше обявен за МВП на мача със своите 32 точки.

Пол Милсап вкара 27 точки и овладя 10 борби за гостите. Денис Шрьодер добави 23 точки.

Уошингтън води с 2-0 победи, а следващият мач е в Атланта.