Барселона прекъсна серията си от три последователни загуби в баскетболната Евролига, побеждавайки Панатинайкос с 72:57.

Барселона настигна гърците в класирането и от 10 мача има 5 победи и 5 загуби. Първата четвърт завърши 19-19.  На полувремето разликата в полза на домакините беше 5 точки - 36-31.

Анте Томич вкара 16 точки за каталунците. Българинът Александър Везенков се включи отлично от резервната скамейка с 12 точки и стана вторият най-добър реализатор за своя отбор. Той отбеляза две тройки и спечели пет борби в защита.

Снимка 266134

В другите срещи Олимпиакос и Жалгирис спечелиха победи като гости. Гърците победиха Дарушафака в Истанбул с 77-71. Жалгирис постигна много важен успех в Белград срещу Цървена Звезда с 88-71 и започна да се отдалечава от последните места.

В последния мач Баскония победи турския Галата Сарай с 69-62.