Изиграха се първите четири срещи от десетия кръг на баскетболната Евролига.

В най-интересната среща Фенербахче победи в Истанбул Реал Мадрид с 78:77 и излезе на второ място в класирането. Джеймс Нанали отбеляза наказателен удар със 1.7 сек. преди края. Той пропусна втория, но гостите не можаха да вкарат след далечна стрелба.

Реал водеше 75-77 седемнадесет секунди преди края, когато Диксон изравни. Гостите имаха последна атака, но стрелбата им беше неуспешна. Нанали спечели борбата и за негов късмет беше фаулиран, което го закара на другия край на игрището да изпълнява наказателни удари.

И двата отбора имат по 7 победи и 3 загуби. Мачът беше много равностоен през цялото време. На почивката испанците водеха с 39:40, а 10 минути преди края резултатът беше равен 57:57.

Лидерът и настоящ шампион ЦСКА Москва победи много трудно в Бамберг, Германия последния в класирането Брозе Баскет с 90:88. Тройка на Виталий Фриздон със сирената предотврати назрващата изненада. Московските армейци имаха комфортна преднина на почивката 41:30, но позволиха да бъдат застигнати и мачът се реши в последните секунди. ЦСКА Москва е с 9 победи и 1 загуба. Брозе Баскетс има само 2 победи и 8 загуби.

В Казан местният Уникс извоюва убедителна победа над Олимпия Милано с 100:79. Разликата беше направена през последната четвърт. До тогава домакините водеха само с 4 точки - 73:69. Уникс вече е с три победи, колкото имат Жалгирис и Галатасарай.

Израелският Макаби загуби малко неочаквано у дома от турския Анадолу Ефес с 77:86. Макаби се намираше в добра серия и резултата беше равен след 30 минути игра - 63:63. В последната част гостите извоюваха своята пета победа. Пет победи има и израелския шампион.

Утре петък ще бъдат изиграни и останалите 4 мача от 10-тия кръг. Барселона на Александър Везенков ще бъде домакин на гръцкия Панатинайкос.