Кливълънд Кавалиърс най-сетне успя да спечели мач. "Кавалерите" вкараха 43 точки в последната четвърт на срещата в Ню Йорк и измъкнаха победа с 104-101.

Гостите бяха вкарали само 50 точки след 34 минути игра и губеха с 50-73. ЛеБрон Джеймс поведе невероятния обрат. Срещата стана известна и с това, че "Кавалерите" пътуваха с двубоя с метро вместо с автобус, което доведе до оживление в социалните мрежи. Приключението беше предприето, за да се избегне задръстване. Някои твърдят, че подземното приключение е дало сили на баскетболистите на Кливлънд за обрата.

Торонто изпусна да обърне Бостън

Хюстън командва на запад

Шампионите от Голдън Стейт постигнаха 11-та победа и вече са устремени към първото място както в конференцията, така и в генералното класиране.

Стеф Къри не игра в спечеления мач срещу Ню Орлеанс у дома с 110-100. Кевин Дюрант беше най-резултатен с 21 точки.

Резултати от срещите играни в НБА в понеделник, 13-ти ноември 2017-а:
Вашингтон Уизардс - Сакраменто Кингс 110-92 (25-32, 32-19, 29-20, 24-21)
Ню Йорк Никс - Кливлънд Кавалиърс 101-104 (22-25, 29-13, 25-23, 25-43)
Милуоки Бъкс - Мемфис Гризлис 110-103 (34-29, 26-36, 24-12, 26-26)
Ню Йорк Пеликанс - Атланта Хоукс 106-105 (23-32, 22-18, 24-12, 26-26)
Финикс Сънс - Лос Анджелис Лейкърс 93-100 (20-21, 24-22, 29-31, 20-26)
Юта Джаз - Минестота Тимбъруулвс 98-109 (14-33, 28-24, 23-31, 33-21)
Портланд Трейл Блейзърс - Денвър Нъгетс 99-82 (25-21, 29-28, 30-17, 15-16)
Голдън Стейтс Уорърс - Орландо Меджик 110-100 (27-29, 29-27, 32-19, 22-25)
Лос Анджелис Клипърс - Филаделфия 76-сърс 105-109 (28-36, 25-19, 26-22, 26-32)

Класирания, Източна конфренция:
1. Бостън Селтикс 12 победи / 2 загуби, 2. Детройт Пистънс 10 / 3, 3. Вашингтон Уизардс 8 / 5, 4. Торонто Раптърс 7 / 5, 5. Орландо Меджик 8 / 6, 6. Милоуки Бъкс 7 / 6, 6. Ню Йорк Никс 7 / 6, 6. Филаделфия 76-сърс 7 / 6.