Новакът в женската "А" група Тони 7 (Сливен) постигна първа победа в първенството, при гостуването си на НСА Делта със 70:65.

Срещата започна зле за тима от Сливен и първата част завърши при резултат 27:18 в полза на "студентките". Постепенно гостенките взеха нещата в свои ръце и на полувремето дори се оттеглиха с две точки аванс 39:37.

След почивката Тони 7 задържа инициативата в срещата и в крайна сметка спечели с пет точки повече от съперника.

Ключов фактор за успеха на сливенки се оказа добрата защита, бързата игра на Гергана Колева и Виктория Стойчева, както и добрата игра в подкошието на Мария Байчева и Марина Илиева, които спечелиха общо 22 борби.

След срещата треньорът на Тони 7 Ивайло Христов не скри задоволството си от първата победа. Христов бе изключително доволен, че момичетата са успяли да си повярват и че цялостната подготовка на отбора е дала резултат. Наставникът изрази надежда, че тозу успех ще вдъхне още повече увереност в неговите баскетболистки и ще ги стимулира за нови победи.

Христов изтъкна факта, че с изключение на Илиева и Колева, останалите баскетболистки на отбора са още в девическа възраст. В двубоя с НСА голям принос за победата бяха Виктория Стойчева и Радостина Рашева, които са едва на 16-годишни.