Панатинайкос си осигури първото място в група „F", след като разгроми с 95:68 точки гостите си от Проком Трефл Сопот.

Гърците водеха с 47:28 още на почивката срещу гостите, които нямаха какво да губят, тъй като вече бяха отпаднали от по-нататъшно участие. Най резултатен за победителите бе Демос Дикудис, който наниза 19 точки, Димитрис Диамантидис добави 13, а Милош Вуянич се отчете с 11 т.

Наставникът на домакините даде възможност на всички налични свои баскетболисти да вземат участие в мача, като всеки един игра поне 8 минути и реализира не по-малко от 2 точки. За Проком Рашид Аткинс бе най-резултатен с 15 точки, а Жасмин Хукич се отчете с 12 т.

В същото време Макаби (Тел Авив) зае последното място, даващо право на четвъртфинал в групаD" след драматичен успех след продължение срещу По Ортез с 98:94 (26:20; 22:25; 19:13; 22:31; 9:5)  във Франция.

Тал Бърстейн се превърна в герой за Макаби, като вкара 21 точки в коша на французите, а израелците изоставаха с 12 точки (77:65) само шест минути преди края.

Аарон Майлс пък пропусна наказателен удар две секунди преди края, но се пребори за отскочилата топка и вкара 2 точки, като докара мача до продължения. В следващата фаза Макаби ще мери сили със сочения за един от фаворитите отбор на ЦСКА (Москва).

Уникаха се нареди сред осемте най-силни, след като изхвърли Динамо (Москва) след 73:62 в Малага. По този начин испанците ще имат домакинско предимство в сблъсъка им с Барселона. В последния си мач руснаците излизат срещу лидера в групата Бенетон.

Марко Тушек вкара 19 точки за Уникаха преди да седне на пейката за лични нарушения.

Тау Керамика продължи серията си от победи, надделявайки над Лотоматика (Рим), регистрирайки седмата си победа като домакин в Евролигата. Римляните имат 4 загуби и едва един успех, а шансовете им за класиране в четвъртфиналния плейоф са по-скоро имагинерни.

Тиаго Сплитер реализира 18 от точките за Тау, овладя 9 борби и предизвика 10 фаула срещу себе си. Мирза Телетович и Игор Ракочевич добавиха по 17, а Сержи Видал наниза 10 т. Огниен Аскарабич вкара впечатляващите 19 точки, взе и 7 борби за Лотоматика. Деян Бодирога и Дейвид Хоукинс добавиха съответно 17 и 14 точки.